консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Дні аритмології в Києві

16-11-2018

15-16 листопада 2018 року в Інституті серця МОЗ України відбулася ювілейна Х науково-практична конференція «Дні аритмології в Києві», яка стала справжнім святом для кардіологів і лікарів суміжних спеціальностей, які займаються діагностикою та лікуванням аритмій серця. Співорганізаторами цього щорічного заходу були Інститут серця МОЗ України та Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика. Традиційно ідея конференції полягає в підвищенні рівня знань кардіологів, лікарів функціональної діагностики, кардіохірургів, лікарів суміжних спеціальностей щодо сучасних можливостей діагностики та інтервенційного лікування аритмій серця. За кількістю учасників ця конференція стала рекордною – для участі за два дні зареєструвались 435 практичних лікарів з усіх регіонів України. Науковим модератором конференції був завідувач кафедри функціональної діагностики НМАПО ім. П.Л. Шупика професор Олег Жарінов.

Особливістю церемонії відкриття цьогорічної конференції стало вручення відзнаки Всеукраїнської асоціації фахівців з аритмології і електрофізіології серця «Золотий стимулятор». Цією відзнакою, якою відзначають найкращих спеціалістів у галузі аритмології, у 2018 році було удостоєно Бориса Кравчука – завідувача відділення лікування аритмій з рентгенопераційною НІССХ імені М.М. Амосова НАМН України, сертифікованого спеціаліста EHRA. За 10 років проведення конференцій «Дні аритмології в Києві» він став четвертим лауреатом відзнаки найкращим аритмологам (після академіка Г.Дзяка, професора Ю.Карпенка і доктора В.Залевського).

З доповідями на конференції виступили визнані лідери в галузі порушень серцевого ритму і провідності з провідних науково-практичних центрів і закладів вищої освіти В. Залевський і Б. Кравчук (НІССХ ім. М.М. Амосова НАМН України), Д. Волков (Інститут загальної та невідкладної хірургії НАМН України, м. Харків), Ю. Карпенко (Одеський національний медичний університет), А. Ягенський (Волинський центр кардіоваскулярної патології), О. Грицай (Інститут серця МОЗ України). Для успіху конференції вагомий внесок зробили співробітники п’яти кафедр НМАПО імені П.Л. Шупика (О.Жарінов, О. Лоскутов, В.Куць, М. Тріщинська, О. Парацій, Я.Скибчик). Особливу увагу аудиторії привернули сучасні аспекти електрокардіографічної діагностики тахікардій з широкими комплексами QRS та рідкісних варіантів суправентрикулярних тахікардій, оцінки пацієнтів з блокадою лівої ніжки пучка Гіса, аритмій серця у пацієнтів з гострим інфарктом міокарда, операції Maze при клапанній фібриляції передсердь. В рамках конференції відбулися декілька науково-практичних симпозіумів, на яких розглядалися консенсуси Європейської аритмологічної асоціації (EHRA) 2018 року з застосування нових антикоагулянтів і антиаритмічної терапії, а також значення імплантованих пристроїв  у пацієнтів із серцевими аритміями. Новий метод акустикокардіографії висвітлив у своїй доповіді запрошений гість Пітер Бауер (Портленд, США).

Матеріали проведеного форуму будуть детально висвітлені в часописі «Кардіохірургія та інтервенційна кардіологія».Right Menu Icon