консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Магнітно-резонансна томографія
Що таке магнітно-резонансна томографія?

Магнітно-резонансна томографія – це спосіб отримання томографічних медичних зображень для дослідження внутрішніх органів і тканин з використанням явища магнітного резонансу. Спосіб заснований на вимірюванні електромагнітного відклику ядер атомів водню, а саме на збудженні їх відповідним поєднанням електромагнітних хвиль в постійному магнітному полі.

Перевагою методу є неінвазивність та відсутність променевого навантаження. Дослідження проводяться з використанням препаратів гадолінію, що збільшують можливості виявлення дрібних патологічних вогнищ.

ПоказанняПротипоказання

Визначення показань до призначення магнітно- резонансної томографії є складним завданням, оскільки область застосування МРТ обширна, можливості її великі, але, як і будь-який діагностичний метод, вона має свої обмеження.

Показання до дослідження, обґрунтованість його призначення, обговорюються в кожному конкретному випадку з лікарем-рентгенологом.

Основним завданням МРТ є виявлення патологічних утворень практично у всіх анатомічних структурах, проведення диференціальної діагностики, а також визначення поширеності процесу.

  • вага більше 120 кг
  • період вагітності та грудне вигодовування,
  • наявність металевих імплантів
  • клаустрофобія (для апаратів закритого типу)

Як підготуватися до МРТ дослідження з контрастуванням

Магнітно-резонансна томографія не вимагає спеціальної підготовки. Останнє вживання їжі повинне бути за 3 години до дослідження, в цей час не можна пити каву, міцний чай, палити.

З собою необхідно мати всю медичну документацію, що відноситься до зони інтересу: дані попередніх досліджень (УЗД, МРТ, СКТ), післяопераційні виписки і направлення на дослідження. Ця інформація потрібна лікарю до проведення діагностичної процедури.

Попередня підготовка потрібна тільки для дослідження органів черевної порожнини – увечері можлива легка вечеря, приїхати необхідно натщесерце.

Після проведення дослідження з контрастною речовиною можливі побічні реакції: головний біль, головокружіння, нудота, блювання.

Як підготуватися до МРТ серця

Підготовка така як і при МРТ дослідженні з в/в контрастуванням.

Перед проведенням МРТ серця ви можете приймати ліки, призначені вам кардіологом.

Обстеження триває 1-1,5 години. Під час обстеження вам необхідно лежати нерухомо і виконувати вказівки на затримку дихання з метою отримання якісного зображення.


Записатися на дослідження

МРТ +380 (44) 291 61 80
Пн – Пт  8.30 –  19.30
Сб   9.00 – 14.30 

 Right Menu Icon