15-16 березня 2018 року Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика та Інститут серця МОЗ України провели шосту реєстрову науково-практичну конференцію «Функціональна діагностика серцево-судинних хвороб», присвячену 100-річчю Академії. Мета конференції полягала в ознайомленні практичних лікарів із сучасними можливостями методів функціональної діагностики, обговоренні стану підготовки методичних та нормативних документів. У конференції взяли участь 238 лікарів з переважної більшості областей України, у тому числі більшість головних спеціалістів з функціональної діагностики регіонів України.
Конференцію відкрив генеральний директор ДУ «Інститут серця МОЗ України», завідувач кафедри кардіохірургії, рентгенендоваскулярних і екстракорпоральних технологій НМАПО ім. П.Л. Шупика, член-кореспондент НАМН України, професор Б. Тодуров. Від керівництва Академії з привітанням учасникам конференції виступила проректор з наукової роботи, професор Н. Савичук. Модераторами конференції були завідувачі профільних кафедр НМАПО ім. П.Л. Шупика і ЛНМУ ім. Данила Галицького професори О.Жарінов і Ю.Іванів. У доповідях були висвітлені сучасні аспекти електро- і ехокардіографічної діагностики, ультразвукового дослідження судин, холтерівського моніторування ЕКГ, моніторингу подій, полісомнографії, електроенцефалографії. В рамках конференції завідувач кафедри функціональної діагностики НМАПО ім. П.Л. Шупика професор Жарінов О.Й. і доцент Куць В.О. провели майстер-класи з діагностики, стратифікації ризику та лікування суправентрикулярних і шлуночкових аритмій. Професор Ю. Іванів у своїй доповіді висвітлив аспекти діагностики некомпактного міокарда. У рамках конференції відбулися сателітні симпозіуми фармацевтичних компаній, у яких взяли участь професори Ю.Сіренко і Л. Міщенко (ННЦ «Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеска НАМН України», а також О. Коваль (Дніпропетровська медична академія).
Під час конференції проведена координаційно-методична нарада головних спеціалістів з функціональної діагностики регіонів України та представників кафедр, на яких здійснюється викладання функціональної діагностики. Професор О.Жарінов відзначив здійснену протягом року освітню роботу за спеціальністю, зокрема, проведені спільно з суміжними кафедрами школи-семінари з функціональної діагностики у регіонах України (Хмельницький, Полтава, Львів, Маріуполь). Родзинкою конференції стала презентація національного підручника «Функціональна діагностика».
Програма конференції