консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Конференція «Дні аритмології в Києві»


16-17 листопада 2023 року в Інституті серця МОЗ України відбулася XV науково-практична конференція «Дні аритмології в Києві». Співорганізаторами цього заходу традиційно є Інститут серця МОЗ України та Національний університет охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика. Щорічні аритмологічні форуми покликані висвітлити та узагальнити найважливіші досягнення в галузі діагностики, інтервенційного та медикаментозного лікування аритмій серця. Основною цільовою аудиторією конференції є кардіологи, аритмологи-електрофізіологи, лікарі з функціональної діагностики, терапевти. Науковим модератором форуму є завідувач кафедри функціональної діагностики професор Олег Жарінов. Конференцію було зареєстровано як захід БПР кардіологів та лікарів суміжних спеціальностей.

Тематика конференції охопила найсучасніші аспекти інтервенційної аритмології та медикаментозного лікування серцевих аритмій. Особливо цікавим для аудиторії було викладення новітніх методів фізіологічної стимуляції шлуночків, які активно впроваджуються у спеціалізованих аритмологічних центрах у пацієнтів з брадиаритміями, для лікування та профілактики серцевої недостатності. Крім того, було звернуто увагу на активне впровадження технологій кріоабляції в катетерному лікуванні пароксизмальних тахікардій у дорослих і дітей.  Ще однією новітньою темою сучасної аритмології і функціональної діагностики, детально розглянутою на форумі, є скринінг і лікування безсимптомних передсердних аритмій. Доповідачі висвітлили також нові тенденції у фармакотерапії фібриляції передсердь, екстрасистолії та невідкладному лікуванні пароксизмальних тахікардій.

У науковій програмі взяли участь провідні спеціалісти в галузі порушень серцевого ритму і провідності з основних аритмологічних центрів і профільних кафедр Києва, Харкова, Львова, Дніпра, Запоріжжя, Одеси, Івано-Франківська. Під час церемонії відкриття професор Олег Сичов (ННЦ «Інститут кардіології, клінічної та регенеративної медицини імені М.Д. Стражеска» НАМН України) вручив відзнаки Асоціації кардіологів України співробітникам Інституту серця і кафедри функціональної діагностики.

В рамках конференції проведено двогодинну сесію Міжнародного товариства з холтерівської і неінвазивної електрокардіології (ISHNE) з участю експертів світового рівня із США (S. Hohnston), Китаю (G. Tse) і Греції (V. Vassilikos – Президент ISHNE, P. Delaveris).

Успішне проведення конференції свідчить про активну роботу та згуртованість аритмологічних центрів в Україні із впровадження новітніх підходів з діагностики та лікування аритмій і блокад серця, підготовки фахівців з електрофізіології серця, безперервного професійного розвитку кардіологів та лікарів суміжних спеціальностей. Приємно і важливо те, що конференцію було знову проведено в очному форматі – у комфортному конференц-залі Інституту серця. А ті з лікарів, які не змогли бути присутніми, мають можливість перегляду форуму на платформі Youtube.

Доступи для перегляду:

16 листопада: https://www.youtube.com/watch?v=7D7ycDhckiI

17 листопада: https://www.youtube.com/watch?v=hPt_OO2bH_YRight Menu Icon