консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Конференція «Актуальні питання кардіології і кардіохірургії»


12-09-2023

 

12 вересня 2023 року в Інституті серця МОЗ України відбулася ІХ щорічна науково-освітня конференція «Актуальні питання кардіології та кардіохірургії». Її було організовано за участі кафедр функціональної діагностики та кардіохірургії, рентгенендоваскулярних і екстракорпоральних технологій НУОЗ України імені П.Л. Шупика. Мета форуму полягала в ознайомленні лікарів різних спеціальностей з інноваціями у галузі кардіохірургії та інтервенційної кардіології, методів функціональної діагностики та лікування кардіологічних захворювань, впровадженими у клінічну практику протягом останнього року. Модераторами конференції були завідувач кафедри функціональної діагностики професор О. Жарінов і кардіохірург, заступник директора Інституту серця МОЗ України В. Дем’янчук. Конференція проходила у гібридному форматі, вона була зареєстрована Центром тестування МОЗ України як захід БПР лікарів різних спеціальностей.

Тематика конференції охоплювала новітні аспекти кардіохірургії та інтервенційної кардіології, зокрема, трансплантації серця та пристроїв для механічної підтримки кровообігу в пацієнтів з термінальною серцевою недостатністю (Г. Ковтун), транскатетерної імплантації аортального клапана (А. Хохлов), гібридного лікування аневризм грудного відділу аорти (О. Зеленчук), тромбоемболії легеневої артерії при онкологічних захворюваннях (В. Дем’янчук). Під час конференції було викладено результати наукових досліджень лікарів Інституту серця – аспірантів кафедр НУОЗ України імені П.Л. Шупика. Зокрема, А. Шкандала розповіла про можливості антитромботичної терапії у пацієнтів з хворобами аорти, М. Стан – про дослідження фракційного резерву кровотоку при стабільній ІХС, Я. Скибчик – про ведення пацієнтів з тривалими нападами персистентної фібриляції передсердь, І. Стецюк – про сучасні технології кардіохірургії в лікуванні аневризм кореня аорти. В рамках круглих столів відбулося обговорення сучасних аспектів антитромботичної терапії в кардіохірургічній клініці. Новітні можливості гіполіпідемічної терапії були висвітлені у лекції завідувачки кафедри кардіології, лабораторної і функціональної діагностики ХНУ імені В.Н. Каразіна проф. В. Целуйко.

Загалом, конференція відобразила впровадження кількох пріоритетних напрямків кардіохірургії та інтервенційної кардіології в роботу Інституту серця МОЗ України – одного з провідних кардіохірургічних і кардіологічних центрів України. Вона свідчить про збереження високої планки наукових досліджень та безперервного професійного розвитку лікарів на кафедрах НУОЗ України імені П.Л. Шупика, які працюють на базі Інституту серця. Запис конференції доступний для перегляду на платформі Youtube:Right Menu Icon