Команда Інституту серця МОЗ України тиждень стажувалася в Ґетеборзі, Швеція та відкрила для себе особливий шведський спосіб життя – “лагом”. Це коли всього в міру, без надмірностей.
Як виглядає “лагом” у медицині?
– Професори їздять на роботу трамваєм, як і всі
– Лікарі обідають простою їжею у звичайних кафе
– У лікарні немає показної розкоші – все функціонально і зручно.
Борис Тодуров, Сергій Судакевич, Софія Чайковська та Микола Мельник були вражені, як цей підхід впливає на роботу лікарні Sahlgrenska University Hospital.
Звісно, наші лікарі також вивчали нові методи операцій та трансплантацій. Асистували в операціях на серці та легенях, ознайомилися з перфузійними технологіями та анестезіологічним забезпеченням клініки й загальною організацією роботи. Брали участь у заборах органів та навчилися особливостей виконання трансплантацій серця та легень скандинавськими лікарями.
В рамках візиту Борис Тодуров, генеральний директор Інституту серця з потужною промовою про медицину та трансплантацію військового часу виступив на скандинавському з’їзді торакальних хірургів у Ґетеборзі, Швеція.
Вперше в історії Україна є учасницею даного зʼїзду і команді Інституту випала честь представляти нашу країну та медичну спільноту.
Ми щиро вдячні професору Göran Dellgren хірургу-трансплантологу, завідувачу відділення хірургії Sahlgrenska University Hospital, віце – президенту Всесвітньої асоціації трансплантації серця та легень (ISHLT), президенту скандинавської асоціації кардіоторакальних хірургів, президенту європейської асоціації трансплантації серця та легень (ESHLT), а найголовніше – справжньому другу України за запрошення та організацію цього неоціненного навчання.
Ця поїздка подарувала нам не лише нові знання, але й справжніх друзів серед колег!