консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Офіційний захист дисертаційних робіт аспірантів кафедри кардіохірургії, рентгенендоваскулярних та екстракорпоральних технологій

05-09-2024

05 вересня 2024 року в НУОЗ України імені П.Л. Шупика в разовій спеціалізованій вченій раді відбувся офіційний захист дисертаційних робіт аспірантів кафедри кардіохірургії, рентгенендоваскулярних та екстракорпоральних технологій Стецюка І. О. (науковий керівник – професор Борис Тодуров) та Тодурова М.Б. (науковий керівник – доцент Олег Зеленчук).

Засідання проходило під головуванням завідувача кафедри анестезіології та інтенсивної терапії професора Олега Лоскутова із залученням науково-педагогічних працівників та аспірантів кафедри кардіохірургії, рентгенендоваскулярних та екстракорпоральних технологій; співробітників клінічної бази кафедри – ДУ «Інститут серця МОЗ України». Рецензентами виступили професор кафедри хірургії серця та магістральних судин Ростислав Вітовський та професор кафедри хірургії та трансплантології Валентин Сморжевський; опонентами виступили доктор медичних наук Артур Габрієлян   та член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, експерт МОЗ України за напрямом “Хірургія серця та магістральних судин” Костянтин Руденко.

Наукова робота Стецюка Ігоря Олеговича «Ефективність клапанозберігаючих операцій при аневризмі кореня та висхідного відділу аорти»  дозволила встановити, що операції зі збереженням аортального клапана є альтернативою заміні кореня аорти кондуїтом, що містить механічний протез у пацієнтів з аневризмою грудної аорти і забезпечують хороші довгострокові результати та пов’язані з низьким ризиком клапан-асоційованих ускладнень. Проте хірург повинен добре знати анатомію та патологію аортального клапана та вміти застосовувати концепції функціональної анатомії для створення анатомічно та функціонально задовільного реконструйованого кореня аорти.

Результатами дисертаційної роботи Тодурова Михайла Борисовича «Обґрунтування та оцінка ефективності транскатетерного протезування аортального клапана у пацієнтів зі стенозом аортального клапана» є  дослідження, що застосування транскатетерного протезування аортального клапана (TAVI) у пацієнтів з аортальним стенозом та високим або середнім хірургічним ризиком характеризуються коротшою тривалістю як перебування у відділенні інтенсивної терапії так і госпіталізацією загалом, кращими ранніми післяопераційними результатами та якістю життя, що свідчить про ефективність та безпечність даної методики у такої складної когорти пацієнтів.

На підставі позитивних відгуків рецензентів та з урахуванням підсумків наукової дискусії, роботи аспірантів кафедри рекомендовано до присудження ступеня доктора філософії.

 

 



Right Menu Icon