26 жовтня 2022 року на базі Інституту серця МОЗ України відбулася восьма щорічна реєстрова науково-освітня онлайн-конференція «Актуальні питання кардіології та кардіохірургії». Її було організовано за активної участі кафедр функціональної діагностики та кардіохірургії, рентгенендоваскулярних і екстракорпоральних технологій НУОЗ України імені П.Л. Шупика. Мета форуму полягала в ознайомленні лікарів різних спеціальностей з інноваціями у галузі кардіохірургії та інтервенційної кардіології, методів функціональної діагностики та лікування кардіологічних захворювань, впровадженими у клінічну практику протягом останнього року. Модератором конференції був завідувач кафедри функціональної діагностики професор О. Жарінов.
Тематика конференції охоплювала новітні аспекти кардіохірургії та інтервенційної кардіології, зокрема, трансплантації серця та пристроїв для механічної підтримки кровообігу в пацієнтів з термінальною серцевою недостатністю (Г. Ковтун), транскатетерного лікування вад аортального клапана (А. Хохлов), гібридного лікування аневризм грудного відділу аорти (О. Зеленчук), рандомізованих досліджень в галузі кардіохірургії, оприлюднених останнім часом (В. Дем’янчук), скринінгу та діагностики фібриляції передсердь (О. Жарінов), європейських рекомендацій з кардіоонкології (Л. Ткаченко).
В рамках конференції було зроблено доповіді молодих співробітників Інституту серця МОЗ України, які є аспірантами кафедр НУОЗ України імені П.Л. Шупика. Зокрема, А. Шкандала розповіла про стан проблеми ендоваскулярного протезування грудної аорти, М. Стан – про можливості дослідження фракційного резерву кровотоку при стабільній ІХС і гострих коронарних синдромах, Я. Скибчик – про ведення пацієнтів з тривалими нападами фібриляції передсердь.
Загалом, успішно проведена конференція відобразила впровадження кількох пріоритетних напрямків кардіохірургії та інтервенційної кардіології в роботу Інституту серця МОЗ України – одного з провідних кардіохірургічних і кардіологічних центрів України. Вона свідчить про збереження високої планки наукових досліджень та безперервного професійного розвитку лікарів на кафедрах Університету, які працюють на базі Інституту серця.