Уражені клапани деградують від малих безсимптомних форм до тяжкої серцево-судинної недостатності, результатом якої є втрата працездатності та, наприкінці, загибель хворих.
Хірургічне втручання – єдиний ефективний шлях покращення якості життя або навіть його врятування у таких пацієнтів. Клапанзберігаючу операцію, на жаль, можна виконати не всім, а тільки тій категорії хворих, у яких ураження клапанів виражені нерізко. У випадках грубої деформації клапанних структур єдиним методом лікування є імплантація штучних (механічних або біологічних) клапанів серця. Кардинальні зміни, які відбулися в епідеміології захворювань клапанів серця, призвели до того, що поєднання коронарної хвороби і ураження клапанів серця наразі є однією з найпоширеніших ситуацій в сучасній кардіохірургії.
Поширені, генералізовані форми атеросклерозу є серйозною проблемою, оскільки в процес часто бувають втягнутими не лише коронарні артерії, клапани серця, але й артерії інших органів.
Спираючись на багаторічний досвід, за допомогою найсучаснішого обладнання наші лікарі встановлять діагноз, розроблять найбезпечніший і максимально ефективний план лікування, зроблять операцію.
Використовуючи новітні світові методики, фахівці Інституту Серця проведуть реабілітаційну програму і забезпечать послідовність лікування після виписки.