консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Відбулася XІI конференція «Дні аритмології в Києві»

20-11-2020

19-20 листопада 2020 року на базі кафедри функціональної діагностики відбулася XІI науково-практична онлайн-конференція з міжнародною участю «Дні аритмології в Києві». Співорганізаторами цього щорічного реєстрового заходу традиційно стали Інститут серця МОЗ України та Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика. Мета щорічних аритмологічних форумів полягає у підвищенні обізнаності лікарів щодо сучасних можливостей діагностики та інтервенційного лікування аритмій серця. Основною цільовою аудиторією конференції є кардіологи, аритмологи-електрофізіологи, лікарі з функціональної діагностики. Для участі в конференції попередньо зареєструвалися близько 1000 лікарів різних спеціальностей з усіх регіонів України. Науковим модератором конференції був завідувач кафедри функціональної діагностики професор О.Жарінов.

Тематика цьогорічної конференції охопила найсучасніші аспекти інтервенційної аритмології та медикаментозного лікування серцевих аритмій. Найбільше доповідей було присвячено веденню пацієнтів з фібриляцією передсердь з позиції європейських настанов 2020 року. Було детально висвітлено аспекти визначення показань до кардіоверсії і катетерного лікування фібриляції та тріпотіння передсердь, ролі модифікації традиційних факторів ризику та лікування супутнього цукрового діабету, застосування сучасних антитромботичних засобів з урахуванням наявних коморбідностей. Другою центральною темою форуму стала профілактика життєво небезпечних шлуночкових аритмій. Доповідачі приділили чималу увагу електрокардіографічним маркерам ризику раптової кардіальної смерті та практичним аспектам застосування імплантованих пристроїв як засобів первинної профілактики.

У науковій програмі конференції взяли участь провідні спеціалісти в галузі порушень серцевого ритму і провідності з основних аритмологічних центрів України, зокрема, Б.Кравчук (НІССХ імені М.М. Амосова НАМН України), Ю.Карпенко (Одеський національний медичний університет), Д. Волков (Інститут загальної та невідкладної хірургії НАМН України, м. Харків), А. Ягенський (Волинський центр кардіоваскулярної патології, м. Луцьк), М. Сороківський (ЛНМУ імені Данила Галицького, м.Львів). Особливу увагу аудиторії привернув майстер-клас Я.Думпіса (Медтронік, ЕМЕА) з програмування автоматичних кардіовертерів-дефібриляторів. Аспекти коморбідностей у пацієнтів з аритміями серця були висвітлені у доповідях С. Кожухова (Інститут кардіології імені М.Д. Стражеска НАМН України) і Д. Лебединця (Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна). Активну участь у науковій програмі взяли співробітники кафедри функціональної діагностики (О.Жарінов, В.Куць, О.Єпанчінцева, Я. Скибчик) та клінічної бази – Інституту серця МОЗ України (О.Грицай, В.Бабенко).

Учасники конференції повною мірою використали можливості онлайн-формату для отримання відповіді на найгостріші клінічні питання. Протягом наступного тижня запис форуму можна повністю переглянути на каналі Youtube.



Right Menu Icon