16 жовтня 2016 р. в Інституті серця була успішно проведена операція з імплантації механічного серця для порятунку життя 30-річної жінки Людмили Філяренко, яка виховує 9-річного сина Артема. Людмилі був встановлений діагноз “дилатаційна кардіоміопатія”, який не залишав їй шансів на життя. Операція з імплантації механічного серця була єдиним доступним, тимчасовим засобом, щоб подовжити життя молодій жінці до пересадки донорського серця. Без операції Людмила мала дуже мало шансів прожити більше одного місяця.
Операція була проведена командою фахівців Інституту серця під керівництвом генерального директора Інституту, кардіохірурга Бориса Тодурова за участі німецьких колег – професора Крістофа Шміда (Christof Schmid), керівника департаменту кардіоторакальної хірургії університетської клініки Регенсбургу, доктора Ерселя Саймона (Ersel Simon), кардіолога з клініки Berlin Heart, Кютера Штефена (Küther Steffen), біоінженера з клініки Berlin Heart. Операція тривала близько чотирьох годин. Людмила успішно відновлюється після операції і вже спілкується із своїми лікарями.
Збір благодійних коштів на придбання механічного серця (близько 120 тис. євро) здійснюється Фондом «Серце на долоні» (www.serdze.org.ua) із залученням телебачення, інтернету та різних благодійних заходів.
Це вже друга в Україні операція з імплантації механічного серця, яка проведена в Інституті серця.
Вперше в Україні механічне серце було імплантовано в Інституті серця Павлу Дорошку 12 липня 2016 р.
Імплантація механічного серця – це єдиний реальний шанс для пацієнтів з важкими хворобами серця подовжити життя і дає можливість дочекатися необхідного для трансплантації донорського органу. На жаль, законодавство стосовно трансплантації фактично унеможливлює пересадку донорських органів в Україні. Операції з імплантації механічного центра в Інституті серця привертають ще більше уваги до цієї проблеми, яка потребує негайного втручання законодавців для порятунку життів наших співгромадян.