Нещодавно в Інституті серця МОЗ України пацієнтці з Рівного з діагнозом полікістозна хвороба з ураженням нирок та печінки, була проведена санаційна нефректомія – один із етапів підготовки хворих з полікістозом нирок до трансплантації.
Адже полікістоз нирок загрожує інфікування трансплантату за рахунок кіст, рецидив пієлонефритів, паранефритів. Рекомендовано санаційну поетапну або одномоменту нефректомію під час трансплантації.
Чи всім пацієнтам обов’язково проводиться санаційна нефректомія?
• Ні. Для остаточного вирішення враховується тривалість захворювання, розміри нирок та кіст, частота рецидивів пієлонефритів, гематурії, об’єм видільної функції у пацієнта.
Полікістозна хвороба нирок є спадковим захворювання нирок із характерним зростанням множинних кіст (мішечки, наповнені рідиною).
Кісти можуть виявляти і в інших органах, зокрема печінці, селезінці, яєчниках, кишечнику, підшлунковій залозі, мозку.
З роками кісти зібльшуються пошкоджують (заміщують) здорові тканини нирок, що призводять до зниження функції нирок, викликаючи хронічну ниркову недостатність, що врешті вимагає проведення діалізу або трансплантації нирки.
Полікістозна хвороба нирок є четвертою найпоширенішою причиною хронічної ниркової недостатності.
Пацієнтці, яка хворіє аутосомно-домінантним типом полікістозної хвороби була проведена санаційна нефректомія.
Хвора перебувала на діалізі більше 9 років. У неї були наявні множинні кисти обох нирок з частими рецидивуючими пієлонефритами. Операція пройшла успішно і наразі пацієнтка вже в переліку листа очікування.