консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Нові результати міжнародної співпраці: лікарі Інституту Серця побували на профільній конференції у Кракові


18-06-2019
Нові результати міжнародної співпраці: лікарі Інституту Серця побували на профільній конференції у Кракові

Кардіохірург Інституту Серцята засновник ГО «Дія в Україні» Назар Озерянський разом із колегами повернувся із медичної конференції у Кракові, яка об’єднала фахівців багатьох країн та розповів про найцікавіші моменти з поїздки

Професор Скалький (Краків) та доктор Назар Озерянський (Інстітут Серця)

Професор Скалький (Краків) та  доктор Назар Озерянський (Інстітут Серця)

Днями лікарі Інституту Серця повернулися із чергової закордонної поїздки. Цього разу команда побувала на профільній конференції у Кракові, присвяченій новітнім методикам кардіохірургії. Візит став черговим приводом набратися професійного досвіду, почути виступи провідних європейських лікарів та вкотре засвідчити готовність спільної співпраці з польськими колегами.

Журналіст ГО «Дія в Україні» поспілкувався з одним із гостей конференції від України Назаром Озерянським про те, якою була ця поїздка та як надалі українські лікарі планують співпрацювати зі знаними західними колегами над спільними проектами.

 

Назаре, на яку подію ви поїхали до Кракова, що це була за подія?

Ми поїхали на запрошення моїх друзів: доктора медицини Томаша Мрочека та директора клініки професора Януша Скальського. Ми були у складі групи дитячих кардіохірургів. Були завідувачка відділу Ірина

Аксьонова, кардіохірурги Вадим Сакалов, Дмітро Гарбуз та кардіологи Оленою Дудко та Таня Білик. 30-31 травня поїхали до Кракова на Польсько-Американську конференцію-воркшоп.

Воркшоп був присвячений темі дитячої кардіохірургії. Наша група була у складі спеціальної, особливої делегації,  до якої також входили представники США, Великої Британіі, Японії. Для них були організовані екскурсія Ягелонським університетом  та невеликий фуршет для ближчого знайомства з колегами.

 

Де проходила конференція?

Мене дуже вразив зал, де проходила конференція. Це був зал, де проводяться засідання ректорату університету. А приміщення виконане у стилі  модерного сердньовіччя. Зал був увішаний картинами польських королів та королев, також картинами видатних вчених і діячів. Було таке враження,  ніби знаходишся в музеї!

 

                

 

Як дізналися про цю подію і чому саме Краків? Наскільки я розумію, із польськими колегами ви спілкуєтесь досить давно.

Так, дружба з колегами з Кракова зародилася ще під час Революції Гідності, коли активісти ГО «Дія в Україні» організували екскурсію Майданом для Томаша та його дружини, відразу після трагічних подій – розстрілів героїв Майдану.

Після перебування доктора Томаша Мрочека на місцях революційних подій у  2014 році у нас зав‘язалася дружба і навіть ефективна волонтерська співпраця.

Спільна робота  продовжилася  у якості участі Томаша в конференції Інституту Серця та мого 1,5 місячного стажування (фактично повноцінної роботи) у дитячий Клініці Кракова, після чого ми домовилися  і організували ще кілька подібних  стажувань для моїх колег з Інституту серця.

Томаш Мрочек на Майдані (ліворуч) і на воркшопі з доктором Озерянським (праворуч)

 

До слова, 4 групи наших лікарів почергово побували на двотижневих стажуваннях у мого доброго друга професора Рімантаса Бенетіса, визнаного фахівця у Європі США та навіть Азії. Організацією і домовленостями займався я спільно з активістами ГО «Дія в Україні».

Також, гуляючі прекрасним парком, біля Універстету Ягелонського, розповідає доктор, мі побачілі своїх постери своїх партнерів по волонтерству АТО/ООС.

ГО “Дія в Україні” та “Polska misja medychna” маємо договір про спільну дію, з метою зупинки війни на Сході Європи.

Багато разів і багато речей (цілі вантажівки) братні поляки передали нашій ГО “Дія в Україні”. Все це було доставлено на фронт та шпиталі. Загалом біля 16 віїздів на нуль.. Спільно з поляками проведено багато лекцій і треннінгів по екстренній медицині для бійців.

 

Які доповіді на конференції вразили вас найсильніше?

Я був надзвичайно вражений виступом представників США. “Теслою” їхнього виступу були особливості хірургії серця плоду, що знаходиться в утробі матері. Цей новітній метод є дуже цікавим і перспективним.

 

В чому полягає цей метод?

При його застосуванні виконується розріз матки. Наполовину дістають дитину (ручку та ніжку), виконують розтин грудної клітини дитини і проводять видалення пухлини серця. Після цього проходить зашивання дитини і мами. Нам продемонстрували фото дитини через рік. Вона росте повністю здоровою!

Крім того, через три роки лікарі Філадельфії планують запустити в дію установку, в якій прі виявленні певної  вади серця плода на 16-25 тижнях  вагітності матері можна доростити дитину поза утробою матері в таких умовах, щоб серце почало розвиватись нормально і вада далі не розвивалася. Після цього це також буде цілком здорова дитина. Успішні досліди були проведені на вівцях. Нам показали на відео всі етапи цього процесу, після чого продемонстрували, як живуть і розвиваються ці вівці. Демонстрація методу супроводжувалася детальними поясненнями і повністю відкритою інформацією для всіх колег. Це приємно і взагалі спілкування було легке і не вимушене, ніхто “корону не вдягав”..

Як ви оцінюєте ефективність та результати такої співпраці?

Його не можна переоцінити! Наразі один з наших хірургів виконує наукову роботу під керівництвом Томаша Мрочека, а інший – під керівництвом Рімантаса Бенетіса з Литви.

До речі, професор пан Януш Скальські, директор краківської клініки, – з відомого шляхетського польського роду. Він має унікальну бібліотеку, в якій зберігаються книжки 1000-ої давнини. Відомі музеї країн Європи іноді беруть частину його книжок для своїх експозицій.

 

Вам вдалося побачити цю бібліотеку?

Так! Колеги помітили, що я цікавлюся історією, і тому я мав честь бути запрошеним до будинку професора, де мені показали цю грандіозну бібліотеку. Професор прочитав оригінали древніх книг латиною і переклав  мені англійською, а потім пригостив тортом власного приготування. Все було просто неймовірно приємно!

 

Чи вдалося у перерві між конференцією побачити місто і набратися ще й туристичних вражень?

Так. Краків вразив своєю старовиною і при тому дуже зручною логістикою громадського транспорту та українською мовою, яка звучала звідусіль.

Також на наш візит припало святкування дня захисту дітей. Ми побачили, як кораблі  по річці Вісла біля Королівського замку тягли багато надувних драконів. Виявилося, це був Парад Драконів та одночасно цілу годину продовжувалося лазерне шоу та феєрверки на Віслою біля замку королів.

 

 

Ми також звичайно побували у Королівському замку та вівідали центральну ринкову площу Кракова.

Чудова спокійна атмосфера та затишок. Рекомендую!

Бачили саркофаг, де похований Президент Польщі пан Качинський, який трагічно загинув у авіакатастрофі над Смоленськом. Саркофаг знаходиться в середини замку Королів!Що заснований в 13-у столітті.

 

Відвідали сумнозвісний квартал Гетто, де фашистами під час Другої світової війни було вбито понад 400 тисячі євреїв. На кожного єврея віділялось: два квадратні метра та одна табуретка..

 

Вбито понад 400 тисячі євреїв. На кожного єврея віділялось: два квадратні метра та одна табуретка…

 

Чому, на ваше переконання, українським колегам варто брати участь у подібних заходах

Я переконаний, шо стажування і воркшопи у провідних клініках від наших західних колег корисні для розширення професійних  горизонтів наших лікарів і сприяють розумінню трендів розвитку медицини у загальносвітовому контексті. Також таким чином маємо змогу привезти в Україну нові техніки і ідеї, та що також важливо, – натхнення!

Це дозволяє завести нові знайомства і зав’язати контакти ще з більшою кількістю колег з різних країн, а потім – привозити їх в Україну, щоб спільно з ними впроваджувати нові стандарти та новітні методи хірургії серця дитини.

 

Крім цього, подібні стажування і поїздки за кордон на профільні медичні події також надзвичайно корисні і для практики англійської мови, оскільки всі доповіді та неформальне спілкування ведеться під час таких подій виключно англійською.



Right Menu Icon