консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

+380 68 096-97-90
консультація для дітей

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Рекомендації для дорослих

Догляд за післяопераційною раною

  1. При болях слід приймати призначені лікарем болезаспокійливі засоби. Не слід їх приймати при відсутності болю також, як і не слід терпіти біль.
  2. Щодня вимірюйте температуру тіла. Якщо температура виявилася вище 37,5 – негайно зв’яжіться з Вашим лікуючим лікарем.
  3. Перший час ванну приймати не можна – краще митися під душем сидячи.
  4. Після душу необхідно оглянути післяопераційну рану в області грудної клітини і, якщо є, на ногах. Якщо в області рани з’явилося почервоніння, припухлість, біль або будь-які виділення, слід негайно слід проінформувати Вашого хірурга або лікуючого лікаря відділення кардіохірургії.
  5. Після огляду рану потрібно змастити водним розчином йоду (бетадином або кутасептом), який можна придбати в аптеці. Обробляти рану потрібно 2-3 рази на день до повного загоєння.

Загальна гігієна

  1. Після операції необхідно обмежити безпосереднє спілкування з оточуючими, щоб уникнути контакту з інфекцією. Особливо це важливо пацієнтам, що перенесли втручання на клапанах серця.
  2. Після операції на серці важливо дотримуватися гігієни порожнини рота і планово відвідувати стоматолога – не рідше одного разу на півроку. Якщо Ви приймаєте антикоагулянт – повідомте про це стоматолога.
  3. Для профілактики інфекційного ендокардиту при появі перших ознак гострих інфекційних захворювань (ангіна, бронхіт, пневмонія, цистит та ін) необхідно терміново звернутися до лікаря, для підбору ефективної антибактеріальної терапії. Всі хронічні запальні захворювання (тонзиліт, карієс, аденоідит та ін) повинні своєчасно сануватися під прикриттям антибіотиків.
  4. Якщо Ви приймаєте антикоагулянт, обов’язково повідомте про це лікаря перед будь-якою хірургічною процедурою і будь-яким медичним дослідженням, тому цей препарат впливає на згортання крові і тривалість кровотечі.
  5. Настійно рекомендується цілком відмовитися від куріння. Якщо Ви не в змозі кинути палити, то хоча б обмежте кількість сигарет в день, або перейдіть на куріння електронних сигарет).
  6. Харчування
  7. В післяопераційному періоді рекомендується споживати близько півтора літрів рідини на день, за умови, що Вам не рекомендували обмежити рідину і не призначили сечогінні препарати.
  8. Не пийте напої, що містять кофеїн (кава, кока-кола, міцний чай). Кофеїн викликає серцебиття і збільшує навантаження на серце.
  9. Ваш раціон повинен бути збалансований за кількістю та складом їжі. Відсутність зайвої ваги значно полегшить роботу серця.
  10. Уникайте рясного прийому їжі, а якщо у Вас немає апетиту, намагайтеся їсти потроху кілька разів на день.
  11. Хворі на діабет повинні продовжити вимірювання рівня цукру в крові.
  12. Після операції на серці, а також при високому артеріальному тиску, необхідно дотримуватися безсольової дієти, щоб запобігти затримці рідини в організмі, що ускладнює роботу серця. Замість звичайної солі можна використовувати безнатрієву.
  13. Якщо Ви приймаєте сечогінні препарати, слід щодня зважуватися. Якщо Ваша вага швидко збільшилася на 1,5 – 2 кг або зменшилася протягом декількох днів – зверніться до лікаря для зміни дозування ліків.
  14. Намагайтеся запобігати запори, щоб уникнути зайвого навантаження на серце. Вживайте овочі та фрукти (як сирі, так і печені), кисломолочні продукти, чорнослив, замініть звичайний хліб – на хліб з висівками. У разі потреби можна використовувати гліцеринові свічки або проносні препарати, після консультації з лікуючим лікарем

Фізичне навантаження

  1. Після операції на коронарних судинах протягом півтора місяця Ви повинні бинтувати обидві ноги еластичними бинтами (або надягати спеціальні еластичні панчохи). Еластична пов’язка покращує кровообіг в ногах і запобігає утворенню набряків, які можуть викликати розходження операційних швів. Бинтувати ноги необхідно після сну, не встаючи з ліжка або після відпочинку з піднятими ногами. Бинти слід знімати ввечері перед сном.
  2. Помірна фізична активність сприяє поліпшенню кровотоку і зміцнює серце, підвищує вентиляцію легень, поліпшує апетит і сон.
  3. Ваша активність повинна відповідати Вашому самопочуттю. Навіть незначну фізичне навантаження необхідно чергувати з відпочинком. Збільшуйте навантаження поступово.
  4. Перед випискою з відділення лікуючий доктор порекомендує Вам оптимальні фізичні вправи. Підйом сходами так само слід починати з кількох сходинок і чергувати з періодами відпочинку.
  5. Ходьба – найоптимальніший вид фізичного навантаження після операції на серці. Прогулянки робіть  на рівній місцевості, при гарній погоді, і не відразу після їжі.
  6. Намагайтеся не класти ногу на ногу під час сидіння.
  7. Підніматися з ліжка треба поступово, у кілька прийомів: повернуться на бік, спустити ноги з ліжка, сісти й почекати кілька хвилин, встати.
  8. Якщо Ви змушені довго сидіти, підставте під ноги табурет, щоб надати ногам піднесене положення.
  9. В середньому грудина зростається через 6 тижнів після операції. В цей час потрібно уникати рухів, що створюють навантаження на грудну клітку:
  1. Можна виконувати легку домашню роботу (накривати на стіл, мити посуд і т. п.).
  2. Займатися сексом потрібно в спокійній обстановці, коли Ви не втомилися, і не після їжі. Якщо у Вас погане самопочуття (слабкість, серцебиття, задишка та ін) в цей день від сексу краще відмовитися. Пам’ятайте, що секс, з точки зору фізичного навантаження, дорівнює підйому по сходах на другий поверх.

Робота

Якщо Ваша робота не пов’язана з фізичним навантаженням Ви зможете повернутися до неї після реабілітаційного періоду (близько 2 місяців). Якщо Ваша робота пов’язана з фізичними навантаженнями, потрібно продовжити відпустку (відповідно до рекомендацій лікуючого лікаря) до повного відновлення.






Right Menu Icon