консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Реносцинтиграфія динамічна (ДРСГ)


ДРСГ – це методика візуалізації нирок та сечовивідних шляхів сцинтиграфічним методом на гамма-камері з метою визначення параметрів накопичення і виведення нефротропних радіофармпрепаратів (НРФП) канальцевого та клубочкового механізмів елімінації. ДРСГ об’єднує всі переваги більш простих методик (радіонуклідна ренографія, сканування нирок) і на відміну від них має більш широкі можливості обробки діагностичної інформації завдяки використанню комп’ютерних систем.

Задачі ДРСГ:

Умови проведення ДРСГ

ДРСГ проводиться у звичайному фізіологічному режимі (попередньо перед дослідженням хворий приймає легкий сніданок та 100-200 мл чаю або мінеральної води). Перед дослідженням хворому пропонують випорожнити сечовий міхур. Дослідження проводиться в положенні лежачи або сидячи. Важливою умовою є збереження нерухомості тіла пацієнта під час дослідження.

Методика проведення ДРСГ 

Для ДРСГ використовують клубочковий НРФП – 99mTc-ДТПА або канальцеві НРФП 99mTc-MAГ3 або 99mTc-ЕС. НРФП вводять внутрішньовенно із розрахованої активності об’ємом 0,3-0,5 мл швидко. Після введення НРФП проводиться запуск комп’ютерної програми і починається збір інформації з експозицією 1 кадр за 1 хвилину. Тривалість дослідження – 20 хвилин у дітей і 30 хвилин у дорослих.

Основні параметри функціональної здатності нирок

Програми обробки даних ДРСГ уніфіковані і полягають у розрахунку наступних основних параметрів функціональної здатності нирок:

Протипоказання до ДРСГ: вагітність, годування груддю, термінальна ХНН.Right Menu Icon