консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Проби з фізичним навантаженням


За рік близько 1 700, за 10 років – 11 000

 

Проби з фізичним навантаженням – це «золотий стандарт» при вирішенні питання, чи є у вас стенокардія, або немає. Простими словами – це створення умов, коли організму потрібна підвищене споживання кисню, на тлі якого можуть бути зареєстровані ішемічні зміни міокарда, які не проявляються на ЕКГ у спокійному стані.

У здорової людини у відповідь на фізичне навантаження серцево-судинна система реагує підвищенням пульсу і АТ для забезпечення посиленого кровотоку. Уражені коронарні судини не можуть впоратися з таким завданням, що в більшості випадків супроводжується порушенням коронарного кровотоку, що супроводжуються ішемічними порушеннями по ЕКГ.

Ми проводимо наступні проби з дозованим фізичним навантаженням:

 Тредміл являє собою бігову доріжку , що приводиться в рух електромотором з різною швидкістю. Людина, що знаходиться на рухомій доріжці, виконує ходьбу або біг. Швидкість ходьби на тредмілі регулюється в широких межах, навантажуваність проби можна збільшувати, створюючи градуйований нахил, що поступово підвищується. Так імітується ходьба вгору. Дозується навантаження при проведенні тредмілергометріі в метаболічних еквівалентах (МЕТ), яка відображає енерговитрати організму при виконанні роботи.

Велоергометр являє собою стаціонарний велосипед, що має пристосування для тарування навантаження в одиницях потужності (ватах).

 Призначення та показання

  Після проведення проби з фізичним навантаженням пацієнтові видається висновок про наявність чи відсутність прихованої ішемії міокарда, реакції артеріального тиску на фізичне навантаження, своєчасності відновлення показників гемодинаміки, а також про допустимі рівні фізичного навантаження. При виявленні ішемії пацієнту може бути рекомендована коронарографія для визначення необхідності оперативного лікування.

 Протипоказання для проведення проб з фізичним навантаженням

 Абсолютні:

 Відносні:

 Як підготуватися до проб з фізичним навантаженням

Проби проводяться в амбулаторних умовах. Напередодні за узгодженням з лікарем можуть відмінятися деякі медикаментозні препарати. У день дослідження необхідно відмовитися від щільного сніданку, міцної кави, паління.

Тривалість дослідження складає близько 30-40 хв.Right Menu Icon