консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Непряма радіонуклідна ренангіографія


Методика оцінки часових параметрів ниркового кровообігу з використанням нефротропних радіофармпрепаратів (НРФП). Непряма радіонуклідна ренангіографія (НРАГ) виконується як самостійна методика оцінки стану ниркової гемодинаміки або в поєднанні з динамічною реносцинтиграфією (ДРСГ). В самостійному варіанті і в поєднанні з ДРСГ доцільно використовувати 99mTc-ДТПА.

Задачі НРАГ в самостійному варіанті:

Задачі НРАГ в поєднанні з ДРСГ:

Методика проведення НРАГ. Дослідження проводиться в положенні лежачи. НРФП вводиться внутрішньовенно. В самостійному варіанті використовують більші активності НРФП (5 МБк/кг), що дозволяє отримати чітке зображення нирок і провести детальний покадровий аналіз. При НРАГ в поєднанні з ДРСГ активність НРФП менша (1,5-2 МБк/кг) і режим запису інформації складається з двох етапів: ангіографія – 30с та реносцинтиграфія – 20 хвилин (експозиція – 1 кадр за 1 хвилину або 1 кадр за 30с). Ангіографічне дослідження проводиться протягом 30-45 секунд з експозицією 1 кадр за 1с. Найбільш оптимальний час тривалості дослідження у дорослих – 60с.

Основні параметри ниркової гемодинаміки. В нормі параметри НРАГ складають: час артеріальної фази – 5-7с; час венозно фазиї – 3-5с; час аорто-ренального транзиту – 5-7с.

Кількісна обробка ренангіограми полягає у розрахунку наступних показників:Right Menu Icon