консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Консультації ендокринолога


В нашій клініці працює ендокринолог, що може забезпечити консультації та лікування з лабораторною діагностикою глікемічного та  гормонального профілів.

Ендокринні артеріальні гіпертензії. Не менше половини усіх випадків ендокринних гіпертензій припадає на надниркові артеріальні гіпертензії. Артеріальні гіпертензії при патології наднирників складають до 5% усіх артеріальних гіпертензій (за даними спеціалізованих клінік – до 12-15%) і розвиваються в результаті гіпертензивного ефекту ряду гормонів.

Причиною артеріальної гіпертонії можуть бути захворювання надниркових залоз, пов’язані з формування пухлин, які виробляють гормони. Ці гормони викликають підвищення артеріального тиску і можуть протікати під “маскою” гіпертонічної хвороби. Ці ендокринні вторинні форми артеріальної гіпертонії часто виникають у осіб молодого віку, відрізняються важкою течією, лікування медикаментами часто буває малоефективним. У таких випадках важливо діагностувати первинний гіперальдостеронізм (синдром Кона) – пухлина наднирників, яка секретує гормон Альдостерон. Альдостерон затримує натрій в організмі, підвищує АТ.

Артеріальна гіпертензія при ендокринопатіях щитоподібної залози зустрічається як при гіпертиреозі, так і при гіпотиреозі.

Гіпертиреоз. Характерні ознаки гіпертиреозу – збільшені ЧСС і серцевий викид переважно ізольована систолічна артеріальна гіпертензія з низькою (нормальним) діастолою АТ. Вважають, що підвищення діастоли АТ при гіпертиреозі – ознака іншого захворювання, що супроводжується артеріальною гіпертензією чи ознака гіпертонічної хвороби.

Артеріальна гіпертензія при розладах ендокринної функції гіпоталамо-гіпофізарної системи. Найбільше клінічне значення має артеріальна гіпертензія, що розвивається при значному і тривалому збільшенні в крові АДГ і АКТГ.

Ці захворювання дуже важливо своєчасно виявляти, оскільки лікувати їх необхідно спільно з ендокринологом – передусім нормалізувати гормональні відхилення як головну причину артеріальної гіпертонії, що призводить до нормалізації АТ і одужанню пацієнта. Діагностика захворювань проводиться в умовах спеціалізованого відділення, де досліджують гормони, проводять дослідження томографії наднирників, УЗД щитоподібної залози, а за необхідності – і інші методи дослідження.Right Menu Icon