консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

+380 68 096-97-90
консультація для дітей

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Гемодіафільтрація


Що таке гемодіафільтрація?

Гемодіафільтрація (ГДФ) – це метод замісної ниркової терапії, що передбачає поєднання дифузії та конвекції для посилення видалення речовин з малою та середньою молекулярною масою.

 

Як працює гемодіафільтрація?

При звичайному гемодіалізі кров перекачується через штучний діалізатор (нирку) за допомогою кров’яного насоса на діалізному апараті. При цьому кров рухається в один бік через штучний діалізатор, тоді як рідина для діалізу, яка використовується для очищення крові, йде протилежним шляхом через діалізатор, однак вони не змішуються.

Штучний діалізатор складається з багатьох волокон, і власне в даних волокнах наявні отвори, які дозволяють токсинам з крові переходити в діалізну рідину.

Однак, не всі речовини проходять через мембрану діалізатора. Так, важливі клітини та сполуки, які потрібні організму, наприклад, еритроцити та білки не перетинають штучну мембрану діалізатора. В той час, як інші речовини меншого розміру переходять з крові в діалізну рідину, наприклад, сечовина, креатинін та калій, оскільки вони потрібні лише в невеликих кількостях у крові. Надлишок води у крові також видаляється через штучний діалізатор.

Токсичні речовини з кров’ю проходять через штучну діалізну мембрану в діалізну рідину і виводяться через злив на задній панелі діалізного апарату.

Під час гемодіафільтрації апарат видаляє з крові більше води, ніж під час звичайного гемодіалізу. Це додаткова рідина, що видаляється, постійно замінюється надчистим розчином електролітів, який виробляється машиною, а потім вливається в кровотік під час процедури. За рахунок цього штучний діалізатор виводить більшу кількість токсинів, ніж звичайний діаліз.

 

 

Покази до гемодіафільтрації

Гемодіафільтрації дозволяє проводити максимально ефективну замісну ниркову терапію. Це сучасний і високоефективної метод екстракорпорального очищення крові, який застосовується при різних критичних станах. В якості замісного розчину фахівці використовують діалізат, позбавлений шкідливих і токсичних сполук. Для його очищення застосовується додаткова фільтрація.

В результаті вдається отримати найчистіший замісний розчин, який життєво необхідний пацієнтам з наступними патологіями:

Перераховані вище захворювання, при яких використовуються гемодіафільтрації, безпосередньо загрожують життю пацієнта. Вкрай важливо вчасно провести замісну терапію, щоб уникнути важких ускладнень і зберегти функціональність внутрішніх органів.

 

Які переваги ГДФ в порівнянні з гемодіалізом?

Пацієнти, яким проводили ГДФ, відзначали набагато краще самопочуття ніж до процедури. Як правило, вони виявлялись не настільки втомлені, як зазвичай, після класичного гемодіалізу. У деяких випадках пацієнти повідомляли про зменшення болю в суглобах.



Right Menu Icon