консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

+380 68 096-97-90
консультація для дітей

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Ішемічна хвороба серця (ІХС)




Ішемічна хвороба серця (ІХС ) – це хвороба, яка об’єднує стенокардію, інфаркт міокарда і атеросклеротичний кардіосклероз, викликається звуженням просвіту коронарних судин, що призводить до недостатнього надходження кисню до серцевого м’яза. У такій ситуації часто виникають скарги на болі за грудиною або в лівій половині грудної клітини(стенокардія або грудна жаба).

Що сприяє розвитку ішемічної хвороби серця?

• артеріальна гіпертензія (підвищення артеріального тиску більше 140/90 мм рт. Ст.)
• малорухливий спосіб життя
• надмірна вага / неправильне харчування
• куріння тютюну
• обтяжена спадковість (наприклад, гіпертонія або інфаркт міокарда у родичів)
• цукровий діабет
• надмірне психоемоційне напруження, часті стресові ситуації.

Як встановлювати діагноз ішемічної хвороби серця?

Комплексна діагностика (загальні та клінічні аналізи, ЕхоКардіографія, Фіброгастроскопія, УЗД органів черевної порожнини, Доплер судин нирок, шиї і голови,та ін. (за показаннями)). Головним завершальним етапом діагностики є коронарна ангіографія. Це найбільш точний сучасний метод, який дозволяє визначити кількість і розміри атеросклеротичних бляшок, а також їх розташування в судинах серця.

За результатами цього дослідження приймається рішення про подальше лікування безпосередньо під час коронарографії. У деяких випадках можливе розширення звуженої ділянки за допомогою балонної ангіопластики та введення стента, проте в більшості випадків необхідна операція аорто-коронарного шунтування (АКШ). Своєчасна операція коронарного шунтування запобігає незворотнім змінам серцевого м’яза, поліпшується скоротливість міокарда, що підвищує якість життя.

Трохи з історії

Перше успішне маммарокоронарне шунтування було виконане в США 2 травня 1960 року в медичному коледжі ім. Альберта Ейнштейна. Операцію провів доктор Robert Goets.

Аргентинський хірург René Favaloro, який працював у клініці Клівленда (США), виконав перше аутовенозне аортокоронарне шунтування.

Перша планова операція АКШ була виконана в США в Університеті Дюка в 1962 році доктором Сабістом.

Першу в світі операцію АКШ на працюючому серці виконав в 1964 році в СРСР В. І. Колєсов. Була використана шовна техніка, яка дозволила з’єднати на працюючому серці ліву ВГА з ЛКА у 44-річного пацієнта.

Надалі метод багаторазово модернізувався і вдосконалювався. На даний момент є можливість виконати АКШ без бічного перетискання аорти і накладення затискача на коронарну артерію, тобто операція проводиться в максимально фізіологічних умовах.




Right Menu Icon