консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

+380 68 096-97-90
консультація для дітей

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Конференція «Функціональна діагностика серцево-судинних хвороб»


2-3 червня 2020 року кафедра функціональної діагностики НМАПО імені П. Л. Шупика та Інститут серця МОЗ України провели VIII реєстрову науково-практичну конференцію «Функціональна діагностика серцево-судинних хвороб». Основна мета конференції полягала в ознайомленні практичних лікарів із сучасними можливостями методів функціональної діагностики, обговоренні стану підготовки методичних та нормативних документів. Для участі в конференції попередньо зареєструвалися більше 1200 лікарів з усіх областей України, у тому числі завідувачі та представники профільних кафедр, експерти з функціональної діагностики. Загалом конференція тривала близько 10 годин. Проведення конференції в режимі онлайн стало своєрідним підсумком успішної діяльності кафедр, розташованих на клінічній базі Інституту серця, щодо впровадження нових форматів дистанційної освіти упродовж останніх місяців. Форум відбувався одночасно з онлайн циклом тематичного удосконалення «Ехокардіографія» на кафедрі функціональної діагностики. Завдяки сприянню компанії «Імеск» було бездоганно забезпечено інтерактивну дистанційну комунікацію між доповідачами і слухачами на платформі Microsoft Teams.

Учасників конференції привітав генеральний директор ДУ «Інститут серця МОЗ України», завідувач кафедри кардіохірургії, рентгенендоваскулярних та екстракорпоральних технологій НМАПО імені П.Л. Шупика, член-кореспондент НАМН України професор Б. Тодуров. У проблемній лекції доповідач розповів про останні досягнення Інституту серця в галузі хірургічного лікування серцевої недостатності.  Традиційно тематика конференції охоплювала сучасні аспекти електро- і ехокардіографічної діагностики, ультразвукового дослідження судин, холтерівського моніторування ЕКГ, моніторингу подій. Чимало доповідей було зроблено співробітниками кафедр Академії та Інституту серця (О.Жарінов, В.Куць, О. Зеленчук, Л.Ткаченко, Н.Ліфантьєва, Н. Понич, О.Єпанчінцева), науково-дослідних інституцій НАМН України (Л.Міщенко, Н.Носенко, Л.Груб’як) і суміжної кафедри ЛНМУ імені Данила Галицького (Н.Орищин, У.Черняга-Ройко, М.Сороківський). Найбільшу увагу аудиторії привернули доповіді з діагностики та лікування безсимптомних передсердних аритмій, багатофокального атеросклерозу, хвороби Фабрі, аритмогенної дисплазії правого шлуночка, аортального стенозу, мітральних парапротезних фістул, презентації рідкісних ехокардіографічних знахідок. Було також розглянуто сучасні тенденції інструментального обстеження та ведення пацієнтів з гіпертонічною хворобою та хронічними коронарними синдромами.

Своєрідною родзинкою конференції став потужний українсько-литовський форум з ехокардіографічної діагностики, під час якого учасники мали змогу прослухати три доповіді дослідників і практичних лікарів університету міста Вільнюс, а також доповіді вітчизняних експертів з ехокардіографії. Під час конференції слухачі змогли повною мірою скористатися унікальними можливостями дистанційних технологій для спілкування з доповідачами, які загалом відповіли усно та в чаті на більш ніж 100 питань аудиторії. Усі учасники конференції отримали електронні сертифікати згідно з існуючими нормативами



Right Menu Icon