Коронарної-легенева фістула – аномальне з’єднання коронарної артерії, яка живить серце, з сегментом легеневої артерії. Зустрічається в 0,08-0,1% всіх вроджених вад серця.
Частина крові з коронарних артерій через фістулу спрямовується в легеневу артерію, що викликає “збіднення” коронарного кровотоку і, як наслідок, дефіцит кисню і поживних речовин в серцевому м’язі.
При вираженій симптоматиці коронарної недостатності лікування вади тільки хірургічне. Однак, відкрита хірургія не завжди може бути застосована в силу великої операційної травми, тривалого реабілітаційного періоду. Також, порок виявляється, як правило, у відносно молодих людей без атеросклеротичного ураження коронарних артерій. Тому можливі повторні втручання в разі потреби, можуть бути пов’язані з підвищеними ризиками.
Розвиток транскатетерних технологій вирішило практично всі ці проблеми. Застосування нового покоління оклюзуючих пристроїв робить закриття коронаро-легеневої фістули малотравматичною операцією, що легко переноситься пацієнтами. Термін госпіталізації становить 2-3 дня, тривала реабілітація не потрібна.