05-11-2015
НТН
Він народився з половинкою серця. Через складну патологію не міг нормально дихати, та і взагалі був приречений на страшні муки. Його покинула рідна мама. Але не відвернулися чужі люди. Столичні кардіохірурги вкотре зробили диво, вони прооперували десятимісячного Андрія. Немовля вже виписали з лікарні.
Це зараз він посміхається та дає мені п’ять. А ще кілька тижнів тому малесенький Андрій, якого покинули батьки, ледве дихав. Хлопчик народився з половиною серця. Через нестачу кисню його крихітне тільце весь час було синім.
Оксана, працівниця дитячого будинку:
— В будинок дитини він поступив в 5 місяців. Вигодовувався через зонд із шприца. Був слабкий, такий синющий.
Малюка зі страшним діагнозом відмовились оперувати одразу в кількох лікарнях Києва. Утім, врятувати немовля наважилися хірурги з центру серця.
Борис Тодуров, директор Інституту серця:
— Было очень тяжело решиться на такую операцию, потому что практически отсуствовала легочная артерия.
Страшна патологія не давала змоги Андрійкові нормально дихати через вузьку судину, яка з серця постачає кров разом з киснем до легень. Під час хірургічного втручання медики спершу цю артерію розширили. А потім вставили туди анастомоз. По суті, трубочку, що нормалізує кисневий потік.
Ірина Аксьонова, завідувач дитячого відділу Інституту серця:
— Где-то 5 часов шла операция. Все, что мы запланировали, мы сделали. Операция выполнялась в процессе искусственного кровообращения, это значит, что за сердце и легкие ребенка работал аппарат специальный.
Зараз хлопчик почувається краще. Його шкіра вже природнього кольору, а з маленького обличчя не сходить усмішка.
Оксана, працівниця дитячого будинку:
— Дитина активна, шкіра така розовенька, такий розовенький. Тут набрав вагу після операції. Вже 200 грамів, так що все в нас гарно.
Але це лише початок. Найближчими роками на Андрійка чекає ще кілька оперцій. Адже малюк ростиме, а відтак аностомоз, вживлений в організм крихітки, потрібно буде замінити на більший.
Ірина Аксьонова, завідувач дитячого відділу Інституту серця:
— Его будут привозить на контрольные осмотры, и когда мы уже увидим, что ребенку положен по нашим медицинским показателям следующий этап, мы уже дальше будем опять его дообследовать и смотреть, какой этап и что именно, и в каком возрасте, и в каком объеме этому ребенку предложить.
Так життя хлопчика підтримуватимуть впродовж наступних 10 років. Це поки все, що обіцяє сучасна медицина.
Борис Тодуров, директор Інституту серця:
— Но через 10 лет наверняка что-то будет новое. Я знаю детей, которые после вот такого анастомоза жили, до 30 лет доживали, а им обещали там 7, 8, 10, поэтому никто не знает на самом деле, как природа распорядится этим серцем и этой жизнью.
Мар’яна Дупнак, Святослав Мелешкін