Поставити питання
facebook youtube instagram
Поставити питання

БОС-терапія | Biofeedback therapy


За рік – понад 600, за 10 років – близько 5000

БОС-терапія – це терапія біологічного зворотного зв’язку. Це немедикаментозне лікування, яке призначене навчити пацієнта більш ефективно контролювати мимовільні процеси організму (напруження м’язів, кров’яний тиск, частоту серцевих скорочень і т.д.). Можна назвати його «терапією з усвідомленням свого організму».

Головна ідея БОС-терапії полягає в тому, що людина, володіючи правильною технікою, здатна самостійно зміцнити своє здоров’я.

В нашій клініці широко використовується Нейрофідбек (Neurofeedback) або ЕЕГ-біологічного зворотного зв’язку – спеціалізований тип БОС, який вимірює хвильову активність мозку. 

Даний вид терапії активно застосовується при синдромі дефіциту уваги та гіперактивності, стресових розладах, когнітивних порушеннях, бруксизмі, хронічому болю, депресивних та тривожних розладах, анорексії.

БОС-терапевт може навчити пацієнта, як знизити частоту серцевих скорочень за допомогою дихальних вправ, методів релаксації і розумових вправ. Під час проведення терапії пацієнт може самостійно оцінити результати цих методів і вправ на моніторі. Метод розроблений у вигляді візуальної гри, сила розслаблено волі дозволяє контролювати задані цілі в грі. 

Сеанси терапії, як правило, тривають менше однієї години, їх кількість залежить від проблематики і особистісних особливостей клієнта. Наприклад, від того, як швидко він навчиться контролювати свої фізичні реакції. 

Електронейроміографія

Електронейроміографія – дослідження функціонального стану м’язів і периферичних нервів. Це комплекс нейрофізіологічних методів дослідження, які використовуються в діагностиці захворювань периферичної нервової системи: хвороб рухових нейронів, корінців, сплетінь, периферичних нервів, нервово-м’язових синапсів і м’язів.

Показання

Протипоказань немає

Винятком є порушення цілісності шкірних покривів (травма, інфекція) в місці накладення електродів. Дослідження не може проводитися в разі, якщо на кінцівку, яку необхідно обстежити, накладена пов’язка, гіпс або лонгета.

Right Menu Icon