Інновації Інституту Серця


Інститут Серця під керуванням керівництвом Бориса Михайловича Тодурова об’єднав талановитих вчених та провідних експертів в галузях попередження захворювань та вад серця, діагностики, терапії, хірургії, анестезіології та реабілітації. Завдяки масштабній концентрації знань вже сьогодні стало можливим лікування вад серця у новонароджених, лікування стенокардії і гіпертонії, а також успішне проведення унікальних в Україні операцій. Ми робимо унікальні операції та постійно думаємо про майбутнє. Тільки з науковим та технічним розвитком ми можемо бути першими та кращими.

Побудований та обладнаний за світовими стандартами Інститут серця є перлиною української медицини. Місцем, де ми даємо надію та рятуємо життя.

Трансплантація серця та «механічне серце»

Трансплантація серця є радикальним лікуванням термінальної серцевої недостатності. Спеціалістами відділення трансплантації органів та тканин людини  на чолі з директором клініки Тодуровим Борисом Михайловичем виконуються операції з пересадки серця, які на сьогодні є унікальними в Україні

«Механічне серце» – ще один напрямок роботи відділення, на базі якого здійснюються операції з імплантації пристроїв механічної підтримки лівого шлуночка (LVAD).

Малоінвазивні втручання

Ендоваскулярна хірургія ­– набір малоінвазивних процедур, спрямованих на лікування серцево-судинної системи без розрізів. Це робить методику лікування максимально безпечною для пацієнта, підвищуючи вимоги до техніки і майстерності лікаря. В Інституті Серця працюють фахівці зі спеціальною сертифікованою освітою світового рівня, які пройшли стажування в клініках Європи та США.

Це дозволяє нам пропонувати увесь спектр ендоваскулярної хірургії з використанням найсучаснішого обладнання.

Мінімально інвазивний кардіостимулятор

У 2019 році в Інституті Серця вперше в Україні відбулася ендоваскулярна імплантація   найменшого у світі кардіостимулятора Medtronic Micra.

Пристрій вражає своєю мініатюрністю: 25 мм (це 1/10 звичайного стимулятора) і вагою менше 2 грам. Кардіостимулятор Micra TPS доставляється безпосередньо в серце через катетер, введений в стегнову вену. Він може врятувати життя пацієнтам, яким протипоказане відкрите хірургічне втручання. Також пацієнтам з цим кардіостимулятором не протипоказане МРТ-дослідження, на відміну від звичайного кардіостимулятора. Строк служби унікального пристрою – близько 12 років.

Імплантація протеза аортального клапана

Вперше в Україні в Інституті Серця було проведено імплантацію балонрозширювального протеза аортального клапана при важкому аортальному стенозі. Завдяки цьому кроку ендоваскулярні операції з приводу стенозу аортального клапана в нашій клініці мають весь спектр необхідних лікувальних методик. Декілька років тому фахівцями Інституту також було вперше в Україні імплантовано саморозширювальні аортальні протези типу Evolut R.

Каскадна плазмофільтрація

З метою корекції гіперхолестеринемії в Інституті Серця впроваджена каскадна плазмофільтрація, яка за своєю ефективністю є одним з найбільш значущих методів реоферезу. Каскадна плазмофільтрація допомагає хворим на ішемічну хворобу серця, при вираженому атеросклерозі, збільшенні концентрації Лп(а), а також протипоказанням до холестеринзнижуючої терапії або ускладнень при їх застосуванні.
Right Menu Icon