консультація для дорослих
пн-пт: 8:30-15:30

консультація для дітей
пн-пт: 8:30-15:30

госпіталізація
для дітей

вул. Братиславська, 5а,
м. Київ, 02166

Відділення променевої діагностики
У відділенні променевої діагностики проводять весь спектр рентгенодіагностичних досліджень, мультиспіральну комп’ютерну томографію (МСКТ), магнітно-резонансну томографію (МРТ), МРТ серця.

Відділення променевої діагностики оснащене новітніми апаратами:

 • магнітно-резонансний томограф Toshiba Titan 3T,
 • комп’ютерний томограф GE Optima 660 CT;
 • рентгенівський апарат Shimadzu Flexa, два пересувних апарати Vision Shimadzu mobile DaRT (розташовані у відділенні інтенсивної терапії для дітей і дорослих).

Профільними дослідженнями є:

 • МСКТ-коронарографія,
 • МСКТ-аортографія,
 • дослідження судин головного мозку,
 • дослідження судин нижніх кінцівок,
 • МРТ серця.
Що таке комп’ютерна томографія?

Принципом роботи комп’ютерного томографа є безперервне пошарове сканування досліджуваного пацієнта. Цей метод заснований на техніці послідовного просвічування тонким рентгенівським променем об’єкта дослідження (голова, шия, гортань, грудна порожнина, черевна порожнина, органи таза, відділи хребта, суглоби і т.д.) і математичному відновленні зображення отриманого «зрізу» на екрані.

Для отримання якісних зображень при дослідженні судинних структур, серця, а також для проведення диференційної діагностики в КТ проводяться дослідження з внутрішньовенним контрастним підсиленням. Контрастними препаратами для КТ є сполуки йоду, найбільш безпечними з яких є неіонні контрастні речовини.

Технічні характеристики комп’ютерного томографу GE Optima 660 CT дозволяють виконати складні неінвазивні ангіографічні дослідження будь-якої локалізації. У складі діагностичного комплексу є графічна станція останнього покоління, що дозволяє вивчати не тільки пошарові зрізи, але й виконувати подальшу обробку отриманих даних з виконанням складних реконструкцій, що дозволяють планувати оперативні втручання. 

Показання

Визначення показань до призначення комп’ютерної томографії є складним завданням, оскільки область застосування КТ обширна, можливості її великі, але, як і будь-який діагностичний метод, вона має свої обмеження. Показання до дослідження, обґрунтованість його призначення, обговорюються в кожному конкретному випадку з лікарем-рентгенологом.
Основним завданням КТ є виявлення патологічних утворень практично у всіх анатомічних структурах, проведення диференціальної діагностики, а також визначення поширеності процесу.
Основна частина наших досліджень супроводжується введенням рентгеноконтрастних йодомісних препаратів. Показання та протипоказання до введення контрасту визначає лікар-рентгенолог.

Протипоказання

 • вага більше 130 кг
 • період вагітності та грудне вигодовування (небажано проведення КТ, враховуючи наявність опромінення)
 • дітям до 18 років без особливої ​​необхідності.

Протипоказання до внутрішньовенного введення контрастного препарату

 • захворювання щитоподібної залози
 • алергічні реакції на йод
 • виражена ниркова та печінкова недостатність

 Як підготуватися до дослідження з контрастуванням

Комп’ютерна томографія не вимагає спеціальної підготовки. Останнє вживання їжі повинне бути за 3 години до дослідження, в цей час не пити каву, міцний чай, не палити. З собою необхідно мати всю медичну документацію, що відноситься до зони інтересу: дані попередніх досліджень (УЗД, МРТ, СКТ), післяопераційні виписки, і направлення на дослідження. Ця інформація потрібна лікарю до проведення діагностичної процедури.

Попередня підготовка потрібна тільки для дослідження органів черевної порожнини – увечері можлива легка вечеря, приїхати необхідно натщесерце. 

Після проведення дослідження з контрастною речовиною можливі побічні реакції: головний біль, головокружіння, нудота, блювання.

Що таке магнітно-резонансна томографія?

Магнітно-резонансна томографія – це спосіб отримання томографічних медичних зображень для дослідження внутрішніх органів і тканин з використанням явища магнітного резонансу. Спосіб заснований на вимірюванні електромагнітного відклику ядер атомів водню, а саме на збудженні їх відповідним поєднанням електромагнітних хвиль в постійному магнітному полі.

Перевагою методу є неінвазивність та відсутність променевого навантаження. Дослідження проводяться з використанням препаратів гадолінію, що збільшують можливості виявлення дрібних патологічних вогнищ.

Показання

Визначення показань до призначення магнітно- резонансної томографії є складним завданням, оскільки область застосування МРТ обширна, можливості її великі, але, як і будь-який діагностичний метод, вона має свої обмеження.

Показання до дослідження, обґрунтованість його призначення, обговорюються в кожному конкретному випадку з лікарем-рентгенологом.

Основним завданням МРТ є виявлення патологічних утворень практично у всіх анатомічних структурах, проведення диференціальної діагностики, а також визначення поширеності процесу.

Протипоказання до проведення МРТ

 • вага більше 120 кг
 • період вагітності та грудне вигодовування
 • наявність металевих імплантів
 • клаустрофобія (для апаратів закритого типу)

Як підготуватися до МРТ дослідження з контрастуванням

Магнітно-резонансна томографія не вимагає спеціальної підготовки. Останнє вживання їжі повинне бути за 3 години до дослідження, в цей час не можна пити каву, міцний чай, палити.

З собою необхідно мати всю медичну документацію, що відноситься до зони інтересу: дані попередніх досліджень (УЗД, МРТ, СКТ), післяопераційні виписки і направлення на дослідження. Ця інформація потрібна лікарю до проведення діагностичної процедури.

Попередня підготовка потрібна тільки для дослідження органів черевної порожнини – увечері можлива легка вечеря, приїхати необхідно натщесерце.

Після проведення дослідження з контрастною речовиною можливі побічні реакції: головний біль, головокружіння, нудота, блювання.

Як підготуватися до МРТ серця

Підготовка така як і при МРТ дослідженні з в/в контрастуванням.

Перед проведенням МРТ серця ви можете приймати ліки, призначені вам кардіологом.

Обстеження триває 1-1,5 години. Під час обстеження вам необхідно лежати нерухомо і виконувати вказівки на затримку дихання з метою отримання якісного зображення.

Що таке рентгенографія?

Дослідження на цифровому рентгенівському апараті дозволяє знизити променеве навантаження на пацієнта і персонал. Цифрове зображення можна записувати і передавати електронною поштою, мережею інтернет. Абсолютних протипоказань до проведення діагностичної рентгенографії немає.

Що таке МСКТ-ангіографія?

МСКТ-ангіографія – останнє досягнення ренгтенівської томографії. На відміну від звичайної КТ, дослідження проводиться в момент швидкого введення водорозчинної неіонної контрастної речовини в об’ємі 100 мл.   На відміну від звичайної ангіографії, контрастна речовина вводиться в ліктьову вену без складних хірургічних маніпуляцій, повязаних з введенням внутрішнньосудинного катетера до органа, який досліджують. Це довзволяє проводити дослідження в амбулаторних умовах протягом 10-15 хвилин. Повністю виключений ризик виникнення ускладнень від хірургічних маніпуляцій. Різо зменшується променеве навантаження на пацієнта та значно зменшується вартість дослідження. 

МСКТ-ангіографія може замінити звичайну ангіографію та значно перевершує за точністю ультразвукове дослідження при дослідженні крупних судин – аорти та її гілок (сонні, печінкові, підвзошні артерії), легеневої артерії, верхньої та нижньої порожистих вен. Ця технологія дозволяє отримувати важливу додаткову інформацію про стан внутрішніх органів за наявності в них патологічних утворень. 


Записатися на дослідження

МРТ +380 (44) 291 61 80
КТ +380 (44) 291 61 79
РЕНТГЕН +380 (44) 291 61 72
Пн – Пт  8.30 –  19.30
Сб   9.00 – 14.30 

 Right Menu Icon